archive

Archive

آرشیو دیتا به مراحل انتقال دیتا به محل ذخیره جداگانه گفته می‌شود که برای داده‌های قدیمی و داده‌هایی که نیاز به دسترسی در زمان حاضر نیست و غیرفعال هستند ولی نیاز به نگهداری طولانی مدت دارند (Long-Time Data Retention ) اجرا می‌شود این عمل معمولا با (backup) اشتباه گرفته می‌شود که بک آپ برای بازیابی اطلاعات از دست رفته است ولی آرشیو برای صرفه جویی در محل ذخیره اصلی فعال و هزینه‌های مربوط به آن است که با انتقال به محل ذخیره ثانویه برای فایل‌ها مستندسازی یا رکورد پایگاه داده‌های قدیمی یا لیست پیام و ایمیل‌های قدیمی استفاده می‌شود همچنین برای امنیت بیشتر سطح دسترسی به آن‌ها را می‌توان فقط (read) یا (read/write) کرد. با استفاده از آرشیو هزینه محل ذخیره اطلاعات خود را به طرز قابل توجهی کاهش می‌دهید و همچنین حجم دیتایی که نیاز به بک‌آپ و پشتیبان دارند بسیار کمتر می‌شود.
از روش‌های قابل ارائه (Archive) توسط تیم متخصص اینوتک می‌توان به اشاره نمود:
Tape Storage
Online Storage
Cloud Storage

backup

Backup

مسئله نگهداری و حفاظت از اطلاعات برای سازمان‌ها، شرکت‌ها، آزمایشگاه‌ها و به طور کلی تمامی کسانی که اطلاعاتی اعم از اسناد، مدارک، مشخصات کاربران و دیتا مهم بر روی شبکه و سرور خود دارند امری مهم است. امروزه با وجود ویروس ها، هکرها، بدافزارها، باج افزارها باید روش هایی برای داشتن نسخه‌ای از دیتاها داشته باشیم که اگر به این مشکلات امنیتی برخورد کردیم اطلاعاتمان را از دست ندهیم.
روش (backup) از سرور نقش استراتژیک برای حفظ دیتا و اطلاعات است و می‌توانیم آن را بیمه نامه دیتا دانست لیست قسمتی از سرویس‌های backup قابل ارائه توسط شرکت اینوتک :
NAS & SAN storage
Windows Server Backup
Hard Disk Local
Optical disc
RTRR (Real Time Remote Replication)
VMware Backup Solution
Veeam Backup, Acronis
Symantec Backup Exec
Cloud service Back up
با تماس با تیم مشاوره‌ای ما و پس از اطلاع از نیازهای شما بهترین سرویس را برای شما انتخاب می‌شود.