server-vi

SERVER virtualization

بسیاری از سرورها در لحظه فقط از 20 درصد از توان خود استفاده می‌کنند و باعث اتلاف سرمایه‌ها و سرورها برای انجام چندین کار می‌شود. مجازی سازی سرور یک روش مجازی سازی است که شامل تقسیم یک سرور فیزیکی به تعدادی سرورهای کوچکتر و مجازی است. در مجازی سازی سرور، هر سرور مجازی همزمان چندین سیستم عامل را اجرا می‌کند. در واقع هدف این است هنگام افزایش اشتراک منابع و گسترش ظرفیت، کاربر نیاز به فهم و مدیریت جزئیات پیچیده منابع سرور نداشته باشد. تیم متخصصان اینوتک با توجه به نیاز و سرویس‌های شرکت و سازمان‌ها بهینه‌ترین سرور ممکن را برای آن‌ها با کمک مجازی سازی سرور ارائه می‌کند با این خدمات در هزینه‌های سازمان بسیار صرفه جویی انجام می‌شود. تیم اینوتک با داشتن تخصص در انواع روش‌های مجازی سازی بسته نیاز و درخواست شرکت‌ها این امر را به شکل خواسنه شده اجرا می‌کند.

network-vi

NETWORK Virtualization

Network Virtualization یکی از انواع مجازی سازی بوده که در لایه شبکه و بصورت نرم افزاری پیاده سازی می‌شود. با این راه اندازی آن در شبکه می‌توان قابلیت‌هایی مانند سوئیچنگ، روتینگ و… را بدون نیاز به سخت افزار و به شیوه مجازی در سطح شبکه پیاده سازی کرد. تیم متخصصان اینوتک با دو روش Cisco ACI و VMware NSX را در سطح کوچک یا گسترده برای افراد و سازمان‌ها انجام می‌دهند. با استفاده از خدمات اینوتک سازمان‌ها توانایی گسترش و تنظیم بارهای کاری و منابع را برای رفع نیازهای محاسباتی ساده سازی می‌کنند. به علاوه این نوع از مجازی سازی اتوماسیون بسیاری از کارهای مدیریتی را امکانپذیر می‌سازد و خطاهای دستی را کاهش می‌دهد.

desktop-vi

DESKTOP Virtualization(VDI)

تکنولوژی که در آن سیستم عامل کاربران بصورت ماشین مجازی روی سرور نصب و راه اندازی می‌گردد و کلیه اطلاعات سیستم عامل، برنامه‌های نصب شده و شخصی سازی‌های کاربران همگی روی سرور قرار می‌گیرد. در این روش کاربران از راه دور به دسکتاپ خود روی سرور متصل می‌شوند، به ویندوز یا سیستم عامل خود لاگین کرده و مانند یک سیستم شخصی با آن کار می‌کنند. از مزایای VDI نیاز نداشتن کاربران به هارد و کامپیوتر قوی است و فقط با یک نرم افزار به سرور متصل شده و پردازش‌های مورد نیاز آن‌ها در سرور انجام می‌شود و نتیجه را در کامپیوتر شخصی هرکاربر دیده می‌شود. تیم اینوتک انواع مجازی سازی VDI را بسته به نیاز و علاقه سازمان‌ها انجام می‌دهد از جمله …

storage-vi

STORAGE Virtualization

در این روش مجازی سازی تجمیع دیسک‌های موجود بر روی سرورها یا استوریج‌های مختلف به شکلی که این دیسک‌های مختلف به صورت تجمیع شده و به صورت یک Storage Device واحد نمایش داده شوند. این استوریج‌ها قابلیت مدیریت از یک نقطه و کنسول واحد را خواهند داشت. در Storage Virtualization این امکان به وجود می‌آید که به راحتی بتوانیم از داده‌های خود نسخه‌های چندگانه ایجاد کنیم و یا داده‌ها را بین چند کاربر به راحتی به اشتراک بگذاریم. یکی از مزایای مجازی سازی ذخیره سازها آن است که امنیت و سطح دسترسی قابل تعریفی را در اختیار خواهیم داشت. با این کار از نفوذهای مخرب و حمله‌های سایبری به دور خواهیم بود. در عین حال هر کاربر و یا بانک داده‌ای می‌تواند از ساختار و پیکربندی خاص خود پیروی کند. تیم متخصصان اینوتک با ارائه بهترین روش مجازی سازی ذخیره سازی برای سازمان‌ها، اشخاص و… آن‌ها را از هزینه‌های بسیار دستگاه‌های فیزیکی متعدد ذخیره سازی رها می‌کند همچنین تیم ما با این کار انعطاف پذیری بسیار بین فضاهای ذخیره سازی ایجاد می‌کند و مدیریت بر آن‌ها را برای سازمان ها آسان می‌کند.